لپ تاپ

کارهایی که باعث نابودی لپ تاپ می شود.

نابودی لپ تاپ

اشتباهات استفاده از لپ تاپ

لپ تاپ یک وسیله پرطرفدار و پراستفاده ما دراین روزها است. و تقریباً هر روز از آنها استفاده میکنیم، اما کم تر به فکر استفاده صحیح از آن هستیم. اما بی توجهی ما در نگهداری از کامپیوتر ممکن است  اثرات بدی بگذارد. در این مقاله لیست اشتباهات استفاده از لپ تاپ را توضیح میدهیم.

1. حیوانات خانگی

گربه روی لپ تاپ

گربه روی لپ تاپ

خوابیدن گربه یا هر حیوانی روی لپ تاپ ممکن است، عکس جالبی برای صفحه اینستاگرام شما باشد، اما آن را به این کار تشویق نکنید. گربه و حیوانات جذب گرمای سیستم می شوند، اما موهای آنها داخل فن سیستم خواهد شد و در آخر باعث گرم شدن بیش از حد و نابودی لپ تاپ می شود.

در پای سیستم غذا نخورید. هر ذره کوچکی از غذا ممکن است وارد کیبورد شود، و نتیجه آن ورود سوسک ها و مورچه ها به سیستم شماست.

2. جابه جایی زیاد لپ‌تاپ

حرکت لپ تاپ

حرکت لپ تاپ

اگر لپ تاپ شما SSD ندارد، در هنگام جابه جایی مراقب باشید. در هنگام فعالیت و جابه جایی های بیش از اندازه، هارد های مکانیکی در معرض خرابی هستند، چرا که دارای قطعات متحرکی هستند که به راحتی می شکنند و در نتیجه آن تمام اطلاعات شما از بین میرود.

3. جمع شدن کابل‌ها

جمع شدن کابل

جمع شدن کابل

ممکن است فکر کنید که برای کابل ها اتفاق خاصی نمی افتد.اما کابل ها می توانند پیچ بخورند، جمع شوند و در زاویه درستی قرار نگیرند. زمانیکه کابل وصل است، به آن فشار وارد نکنید و آن را نکشید، این کار باعث به وجود آمدن مشکلات شارژی می شود.

4. به شارژر وصل بودن 24 ساعته لپ‌تاپ

شارژ یکسره لپ تاپ

شارژ یکسره لپ تاپ

در نظر داشته باشید که شما نمی توانید باتری لیتیوم-یونی لپتاپ را بیش از ظرفیت آن شارژ کنید، اما میکروکنترلری که مانع شارژ بیش از اندازه باتری می شود، می تواند آسیب ببیند.و از طرفی ، وصل بودن یکسره شارژر باعث گرم شدن باتری می شود.

5. نداشتن کول پد یکی از اشتباهات استفاده از لپ تاپ

کول پد

کول پد

لپ تاپ ها به علت راحتی درقابل حمل بودن و امکان نزدیک نگه داشتن به خود، نسبت به کامپیوتر های شخصی مزیت دارند. اما بیش از اندازه نزدیک نگه داشتن به خود، شاید خیلی فکر مناسبی نباشد. پرزهای لباس، پتو و.. ممکن است باعث مسدود شدن تهویه لپتاپ و گرم شدن بیش از حد باتری شوند.پیشنهاد میشود از کول پد استفاده کنید.

6. آهنربا یکی دیگر از اشتباهات استفاده از لپ تاپ

هر هاردی برای ذخیره داده ها، آهنربا دارد. زمانیکه که لپ تاپ در نزدیکی یک آهنربای قوی قرار میگیرد، می تواند باعث اختلالات مغناطیسی و از دست دادن اطلاعات شود. پس دقت کنید که آهنربای قوی در نزدیکی دستگاه شما نباشد

 

آهنربا لپ تاپ

آهنربا لپ تاپ

7. تمیز کردن لپ تاپ با روش غلط

میدونیم که امکان تمیز کردن لپ تاپ با آب و پارچه مقدور نیست.برای همین منظور از پارچه میکروفیبر و تمیز کننده های مخصوص لپ تاپ استفاده کنید و بیش از حد فشار به صفحه نمایش وارد نکنید، چرا که بسیار نازک و آسیب پذیر است.

تمیز کردن لپ تاپ

تمیز کردن لپ تاپ

.

8. روشن نگه داشتن مداوم لپ تاپ

اگر در طول روز با لپ تاپ کار نمیکنید ، آن را روشن نگه ندارید.  کار بی وقفه هارد را خراب می کند و به سیستم خنک کننده آسیب میزند. اگر در طول روز چند بار استفاده میکنید، آن را در حالت Sleep قرار دهید.

9. مایعات

زمانیکه هنگام کار با لپتاپ چایی میخورید دقت داشته باشید یک نوشیدنی گرم، حتی یک قطره از آن ریخته نشود.زیرا میتواند به لپ تاپ آسیب بزند. اگر در لپ تاپ بسته است بر روی آن لیوان گرم نگذارید، این باعث آسیب به صفحه نمایش می شود.

مایعات در لپ تاپ

مایعات در لپ تاپ

فروشگاه اینترنتی صباتک عرضه کننده انواع لپ تاپ استوک و لپ تاپ نو در مشهد می باشد در صورت تمایل میتوانید از مشاورین ما در جهت خرید لپ تاپ و قطعات کامپیوتر استفاده کنید و بهترین خرید را در این زمینه داشته باشید.

 

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.