ویندوز

اسامی ممنوعه ویندوز

کلماتی که نباید در نامگذاری فایل ها و پوشه ها در ویندوز استفاده کنید(اسامی ممنوعه ویندوز)

در این مقاله به بررسی اسامی ممنوعه ویندوز (برای ویندوز رزرو شده است) می پردازیم. ویندوز از این اسم ها برای مقاصد خاصی استفاده می کند و شما نمی توانید از این اسم ها، برای نامگذاری فولدرها ها و فایل ها استفاده کنید.
CON
PRN
AUX
NUL
COM1, COM2, COM3, COM4, COM5, COM6, COM7, COM8, COM9
LPT1, LPT2, LPT3, LPT4, LPT5, LPT6, LPT7, LPT8, LPT9بعنوان مثال قصد داریم یک پوشه و یک فایل اکسل را با این اسامی نامگذاری کنیم:خطای بارگزاریاسامی ممنوعه ویندوز

همانطور که در تصاویر بالا مشاهده میکنید از  اسامی ممنوعه ویندوز نمیتوانیم استفاده کنیم. در این نامگذاری باید دقت داشته باشید اگر پوشه های را از سیستم عامل لینوکس  به ویندوز انتقال دهید که نام آن یکی از اسامی ممنوعه ویندوز باشد، بلافاصله پوشه ناپدید خواهد شد.

کارکترهای ممنوعه ویندوز

همچنین در کنار این کلمات، شما از برخی کاراکترها هم در ویندوز در نام گذاری ها نمی توانید استفاده کنید. این کاراکترها عبارتنداز:

< (less than)
> (greater than)
: (colon)
“ (double quote)
/ (forward slash)
\ (backslash)
| (vertical bar or pipe)
? (question mark)
* (asterisk)

شما از این کاراکترها نمی توانید در نامگذاری هایتان استفاده کنید، اما مثلا از کاراکتر %،$،^،&،@،#،!،)،( می توانید استفاده کنید.

اگر  نیازمند لپ تاپ استوک ،لپ تاپ نو یا قطعات کامپیوتر بودید میتوانید به فروشگاه کامپیوتر صباتک مراجعه کنید و پس از بررسی نسبت به خرید اقدام کنید

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.