نرم افزار

راه های کاهش مصرف اینترنت

راه های کاهش مصرف اینترنت – امروزه اینترنت به بخش جدا نشدنی کاربران تبدیل شده و دنیای بدون اینترنت تصورش برای خیلی از افراد غیر ممکن است. حالا یک مشگل که اکثر کاربران با ان مواجه هستند این است که حجم اینترنت آن هاخیلی زود تر از تاریخ سررسید تمام می شود.

هزینه های زیادی باعث شده تا کاربران از این موضوع ناراضی باشند.

ممکن است این مورد برای شما پیش امده باشدکه با پیغام اتمام حجم یا به طور ناگهانی شاهد کاهش شدید حجم خود باشید . این مورد زمانی باعث تعجب شما می شوپ که شما می دانید که پرونده ای با حجم زیاد را دانلود نکرده اید و کار خاصی را انجام نداده اید که به اینترنت یا حجم زیادی نیاز دارد(همانند اپدیت بازی ها یا اپدیت ویندوز ). به طور کلی ، چندین چیز اساسی وجود دارد که منجر به مصرف زیاد حجم می شود

 

حذف برنامه و اپلیکیشن ها با مصرف اینترنت بالا

اولین قدم در جلوگیری از استفاده بیش از حد اینترنت از طریق تلفن این است که بدانید کدام قسمت از تلفن یا کدام اپلیکیشن  بیشتر از اینترنت استفاده می کند. برنامه های مسنجر و رسانه های اجتماعی به طور کلی محبوب ترین برنامه ها هستند و ممکن است یکی از همین برنامه ها باعث تمام شدن حجم اvینترنت شود.

برای یافتن اپلیکیشن هایی که اینترنت بیش از حد معمول استفاده می کنند ، کافیست به تنظیمات تلفن بروید. در مرحله بعدی گزینه WIRELESS AND NETWORKS را انتخاب کرده و بر روی گزینه Data use کلیک کنید.

در این قسمت می توانید میزان استفاده اپلیکیشن ها از اینترنت همراه را مشاهده کنید.

برای دیدن میزان مصرف هر برنامه ، فقط روی برنامه ضربه بزنید. همچنین می توانید از گزینه محدودیت داده پس زمینه تلفن همراه برای کنترل میزان استفاده از داده برای هر برنامه استفاده کنید.

استفاده از اینترنت در استفاده از داده را در اپلیکیشن مورد نظر محدود کنید.
بعد از شناختن برنامه های پرمصرف که در بالا توضیح دادیم ، ( که با استفاده از تنظیمات می توانید یک دوره زمانی خاص و مقدار حجم برنامه را در نظر بگیرید). با تعیین میزان دلخواه برای هر برنامه ، دسترسی برنامه مورد نظر از اینترنت جدا می شود ، با این حساب مصرف اینترنت کاهش میابد.

از مرورگر مناسب استفاده کنید

برخی از مرورگرها به خودی خود مصرف زیادی دارند هستند .پس برای کاهش مصرف اینترنت باید به دنبال مرورگری مناسب باشید. اگر بخواهیم یک مورد مناسب را به شما معرفی کنیم ، Brave Browser را می توان به عنوان یک مرورگر کم مصرف دسته بندی کرد که با عدم نمایش تبلیغات ، استفاده از اینترنت تلفن را ذخیره می کند.

 

اپدیت های اپلیکیشن ها را غیر فعال کنید – اینترنت

به طور خودکار هر زمان اپدیت جدیدی از برنامه ای که روی گوشی شما نصب شده منتشر می شود ، تلفن هوشمند شما برای اپدیت ان  و نصب نسخه جدید عملیات دانلود انجام می دهد و همه برنامه ها با استفاده از شبکه تلفن همراه قابل بارگیری هستند. همچنین بر استفاده بیش از حد از داده های تلفن همراه تأثیر می گذارد.

برای جلوگیری از این اتفاق ، باید App Store را باز کرده و تنظیمات را انتخاب کنید. سپس در گزینه ها ، برنامه به روزرسانی خودکار را انتخاب کرده و Wifi را انتخاب کنید.

.

.

دانلود خودکار را در شبکه های اجتماعی غیر فعال کنید

این مورد به طور پیش فرض در اپلیکیشن های پیامرسان و شبکه های اجتماعی فعال می باشد. این مورد با

می توانید از کمبود حافظه تلفن و استفاده زیاد از اینترنت خودداری کنید. کنترل بارگیری داده ها یا همان دانلود خودکار را در انواع برنامه های پیام رسان مانند WhatsApp ، تلگرام و … همچنین بخشی از این راه حل ها هستند. معمولاً در تنظیمات برنامه گزینه ای به نام Data and storage use وجود دارد که از طریق آن می توانید میزان استفاده از اینترنت را کنترل کنید.به طور کامل می توانید دانلود خودکار را خارج کنید.

در اصل بارگیری ویدئو ، صوت ، فیلم و غیره در این برنامه ها به دو دسته تقسیم می شوند: بارگیری از طریق Wi-Fi و بارگیری از طریق داده تلفن همراه.

به طور پیشفرض این بارگیری ها به صورت خودکار هستند ، بنابراین باید با رفتن به این تنظیمات بارگیری خودکار را خاموش کنید.

 

هنگام عدم نیاز به اینترنت ان را خاموش کنید

یکی از باورهای غلط کاربران این است که اگر اینترنت روشن باشد و ما از اپلیکیشن یابرنامه ای استفاده نکنیم ، حجم کاهش نمی یابد. اما این تصور کاملا اشتباه است زیرا اعلان ها بر استفاده از اینترنت تأثیر می گذارد.

البته این نکته را نیز باید در نظر داشته باشید که برنامه هایی که در پس زمینه اجرا می شوند نیز از اینترنت استفاده می کنند.اگر از این برنامه ها استفاده نمیکنید انها را پاک کنید. بنابراین ، بهتر است هنگامی که انتظار پیام خاصی ندارید یا نیاز به آنلاین بودن دارید ، داده را با تلفن خاموش کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *