نرم افزار

کلاب هاوس چیست و چه طور عمل میکند؟

کلاب هاوس – مدتی است که نام جدیدی در شبکه های اجتماعی به گوش می رسد. اپلیکیشن کلاب هاوس (Club House) یک شبکه اجتماعی جدید است; که در آن افراد می توانند به طور زنده و لایو با یکدیگر صحبت کنند.

همانطور که در سایر شبکه های اجتماعی و تعاملی دیده اید کاربران از پیام های متنی استفاده می کنند یا به صورت تعاملی در برخی شبکه های اجتماعی تماس تصویری ایجاد می شود.

اما نکته ای که باید درباره کلاب هاوس بگوییم و این شبکه اجتماعی را بسیار متمایز نموده کرده است; رابط کاربری و اساس ساخت این شبکه اجتماعی بر اساس مکالمات صوتی است که در ادامه به بررسی و معرفی آن می پردازیم.

در شبکه اجتماعی کلاب هاوس ; کاربران می توانند به جای ارسال پیام کوتاه یا ارسال عکس و فیلم که همانطور که در بالا گفتیم ; در اکثر شبکه های اجتماعی روزمره استفاده می شود ; در این شبکه اجتماعی موضوعات مختلف را در اتاق های ایجاد شده توسط سایر کاربران بحث کنند ; البته در این مورد باید بگوییم که در کلاب هاوس هیچکدام از مکالمات و پیام های صوتی ذخیره نمی شود ;و کاربران می توانند مانند یک جمع در آن به گفتگو بپردازند.

البته این مورد را یادآور شویم که نسخه رسمی این اپلیکیشن برای کاربران آیفون ios طراحی شده است.

استفاده از کلاب هاوس

استفاده از Clubhouse همانند دیگر اپلیکیشن ها بسیار آسان است ، اما قبل از نصب و استفاده از آن  نکاتی وجود دارد که باید توجه داشته باشید.

برای استفاده از این اپلیکیشن باید از طرف شخص دیگری در این اپلیکیشن دعوتنامه داشته باشید و یا نام شما را در لیست انتظار برای استفاده از اپلیکیشن قرار می گیرد. در مرحله بععدی برای استفاده از اپلیکیشن  تنها کاری که باید انجام دهید این است که به اتاق ها بپیوندید .

البته در مرحله دیگر شما می توانید با میزبانی یک اتاق جدید برای خود ایجاد کنید. البته ویژگی های دیگری نیز در این اپلیکیشن وجود دارد که می توانید از آن استفاده کنید.

همانطور که در بالا به آن اشاره نمودیم برنامه نسخه رسمی Club House در حال حاضر برای iOS در دسترس می باشد.البته بخش دیگری از نسخه های غیررسمی این شبکه اجتماعی برای اندروید ( با استفاده از وب سرویس Club House Web Services ایجاد شده است ،البته در آینده ای نزدیک امکان استفاده از کاربران اندروید نیز ممکن است به وجود بیاید.

 

اتاق ها

اتاق ها صفحه هایی برای ارتباط بین کاربران می باشد.الگوریتم نمایش اتاق ها در این شبکه اجتماعی براساس آنچه کاربر انتخاب می کند نمایش داده می شود ( دقیقا این مورد را شبکه اجتماعی اینستاگرام مشاهده می کنیم )

به عنوان مثال ; اگر کاربر موسیقی یا مد و پوشاک را انتخاب کند بر اساس این الگوریتم  ; فقط اتاق هایی را که در این زمینه ها هستند وارد می کند.

در هر یک از این دسته ها افراد مشهور فعال در این زمینه وجود دارند; و کاربران در اتاق خود می توانند به راحتی با مشهور مورد علاقه خود صحبت کنند ( که البته چند وقتی است که این مورد را; در بین افراد مشهور ایرانی نیز مشاهده نمودیم که به راحتی با کاربران تعامل و گفتگو می کنند)

البته ویژگی های دیگری برای اتاق ها وجود دارد. مکالمات برنامه ریزی شده نیز در هر گروه وجود دارد و می توان به اتاق ملحق شد ; منتظر ساخت اتاق بود یا یادآوری برای شرکت در گپ گروهی تنظیم کرد.

این شبکه اجتماعی به قدری مشهور شده که بسیاری از افراد مشهور از این شبکه استفاده میکنند (‌برای مثال ایلان ماسک )

فالو یا نحوه پیگیری افراد در این شبکه اجتماعی کاملاً شبیه دیگر شبکه های اجتماعی مانند  اینستاگرام و توییتر و … است ; به این صورت که ; برای دنبال کردن افراد در این شبکه اجتماعی ; فقط روی دکمه Follow بزنید تا بتوانید آن را دنبال کنید.

در مرحله دیگر برای حضور در هر اتاق ; کاربر باید پس از انتخاب اتاق مورد نظر ، گزینه ورود به اتاق مورد نظر کلیک کند.

ساخت پروفایل کلاب هاوس

حتما در شبکه های اجتماعی اکانت ساخته اید . در اپلیکیشن کلاب هاوس Clubhouse به شما امکان می دهد یک نمایه یا پروفایل ایجاد کنید.

مانند دیگر شبکه های اجتماعی شما می توانید از گالری موبایل عکس پروفایل را انتخاب کنید یا با استفاده از دوربین موبایل عکس بگیرید و به عنوان پروفایل انتخاب کنید .

این شبکه اجتمایی امکان ایجاد بیو گرافی در نمایه یا پروفایل را به شما می دهد که می توانید از آن استفاده کنید.

اگر کاربر کلاب هاوس هستید و قصد دارید که کاربران را به این اپلیکیشن دعوت کنید ;  نمادی مانند پاکت نامه وجود دارد که می توانید برای ارسال دعوت نامه آن را لمس کنید. همچنین توجه داشته باشید که با استفاده بیشتر از برنامه ، مجاز به ارسال دعوت نامه بیشتر خواهید بود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *